Skuteczne leczenie kanałowe zębów

Leczenie kanałowe zębów u niektórych osób powoduje ciarki na plecach. Bez obaw. Medycyna poszła znacznie do przodu, dzięki czemu dzisiaj leczenie endodontyczne należy do bezbolesnych. Aby być pewnym tego, że tego rodzaju terapia przyniesie spodziewane efekty, warto zapisać się na Poznań leczenie pod mikroskopem zębów światło w ciałach fioletowych. Jest ono oferowane przez zdecydowanie większą ilość gabinetów dentystycznych.

Czas na leczenie pod mikroskopem

Leczenie pod mikroskopem proponowane jest przez samego dentystę. To pacjent ma możliwość zdecydowania, czy chce poddać się takiej formie leczenia, czy nie. Kiedy lekarz zaoferuje taką pomoc pacjentowi? Najczęściej wtedy, kiedy mamy do czynienia z trudno dostępnymi zębami, znajdującymi się w tylnej części jamy ustnej. Dentysta wysunie również taką propozycję, jeżeli ma do czynienia z zębem po urazie lub, jeżeli chodzi o usunięcie pozostałości ułamanych lub ukruszonych zębów (https://portal.abczdrowie.pl/ukruszony-zab-przyczyny-leczenie). Leczenie pod mikroskopem oferowane jest również w takich przypadkach, jak udrożnienie wąskich zakrzywionych kanałów zębowych.

Jak wygląda leczenie pod mikroskopem?

Czy tego rodzaju forma leczenia różni się czymś od tradycyjnej endodoncji? Teoretycznie nie. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Znajduje się on w pozycji półleżącej na doskonale znanym wszystkim fotelu dentystycznym. W ten sposób lekarz uzyska swobodniejszy dostęp do leczonych zębów. Jedyna różnica to fakt, że zostanie użyty mikroskop operacyjny, który pozwala na powiększenie obrazu zębów, kanałów zębowych od 6 do 25 razy. Poznań leczenie pod mikroskopem daje możliwość uratowania zęba. Jeżeli kanał zębowy zostanie w dokładniejszy sposób wyczyszczony, całkiem możliwe, że nie będzie trzeba dokonywać jego ekstrakcji. Warto się zgodzić na taką propozycję, jeżeli sam lekarz zaoferuje nam ją podczas wizyty w gabinecie.