English French German Polish Portuguese Russian Spanish
Email Drukuj
Spis treści
Światowej Sławy Wystawa Ciał w Manchesterze
Plastynacja
Wszystkie strony
Metoda Plastynacji polega na transformacji fizycznej i chemicznej ciał ludzkich. Technika łączy precyzyjne metody preparacji anatomicznej ze współczesną chemią tworzyw sztucznych. Umożliwia nie tylko trwałą konserwację tkanek i narządów, lecz również całych ciał - wiernie, z niespotykaną dokładnością i plastycznością. Z zachowaniem ich kształtu, wyglądu i koloru. Preparaty są suche, pozbawione zapachu, twarde i mocne, i nie ulegają żadnym zmianom przez nieograniczony okres czasu. Pozycja w jakiej ostatecznie ciało zostanie ustawione i utwardzone, harmonizuje z koncepcją przekazywanej wiedzy medycznej, bo (jak uważa twórca...) estetyczno ? poglądowe przedstawienie funkcji ciała wymaga dynamicznej jego pozycji.

W 2005r. Hagens podjął próbę wykupienia w miejscowości Sieniawa Zarska w woj. lubuskim nieczynnych obiektów przemysłowych, aby na ich terenie otworzyć kolejny oddział Instytutu Plastynacji z 300 miejscami pracy, w celu składowania plastynatów na potrzeby wystawowe. Na skutek protestów motywowanych względami religijnymi projekt został odrzucony przez polskie władze. W 2006 r. budowę oddziału zatwierdzono do realizacji w niemieckim mieście Guben, oddalonym ok. 150 km od Sieniawy Żarskiej.

Adres wystawy:

Museum of Science and Industry
Liverpool Road
Castlefield
Manchester
M3 4FP

Otwarte codziennie do 29 czerwca od 10:00 do 18:00 (w piatki i soboty do 21:00 ? ostatnie wejscie o 20:00)

Cennik: Dorosli ?10.00 - ?11.50
Dzieci poniżej 5 lat - wstęp bezpłatny
Bilet rodzinny ?29.00 - ?34.00

Bilety można zakupić :

- strona www

- lub przez telefon 0871 231 0847Zmieniony ( Sobota, 10. Maj 2008 16:53 )  

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Temat:
Komentarz:

Rozmowy do Polski , internet w UK, studia w UK, rozrywka w UK, polskie imprezy, kariera w Anglii, prowadzenie dzialalnosci, polacy w UK, podatki w Anglii, praca w UK, mieszkania w UK, wydarzenia w Anglii, motoryzacja w UK, prawo w Anglii, zdrowie w UK, ogloszenia w UK, uslugi w UK, nauka angielskiego w Anglii, polacy w UK, porównanie kont w Wielkiej Brytanii, przelewy w Anglii, dostawcy internetu na wyspach, finanse w UK