English French German Polish Portuguese Russian Spanish
Email Drukuj

Mundurki szkolne, od zawsze budzą wiele kontrowersji. Mają zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jednak wiele szkół decyduje się na wprowadzenie ujednoliconego wzoru stroju, dla wszystkich uczniów.

Wprowadzając szkolne mundurki, szkoła musi pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim, wybierając wzór uniformu, musi wziąć pod uwagą koszty zakupu, aby zbyt wysoka cena nie zniechęciła rodziców do wyboru właśnie tej szkoły.

Poza tym , władze szkoły muszą wziąć pod uwagę potrzeby dzieci związane z różnicami kulturowymi, religijnymi, etnicznymi. Stroje powinny być wygodne i praktyczne, dostosowane do potrzeb zajęć ? np. stroje do zajęć fizycznych.

Decydując się na szkołę, w której obowiązują ujednolicone stroje szkolne, musimy pamiętać, że łamanie przez nasze dziecko reguł spowoduje wymierzenie kary. Bardziej radykalne rozwiązania jak zawieszenie, czy nawet wydalenie ze szkoły, stosuje się jedynie w przypadku, gdy uczeń rażąco lekceważy wymogi, postawione przez szkołę.

Złóż podanie o dofinansowanie zakupu odzieży szkolnej

O dofinansowanie do mudnurków szkolnych możecie wystąpić jeśli pobieracie Income Support, Jobseekers Allowance (income based) lub jeśli otrzymujecie Child Tax Credit ,a Wasz roczny dochód jest niższy niż ?15.575, i nie kwalifikujecie się do Working Tax Credit.

Gdzie należy złożyć wniosek dowiesz się wpisując kod pocztowy na stronie internetowej -> http://local.direct.gov.uk

Więcej informacji na temat dofinansowania do mundurków znajdziesz na -> http://direct.gov.uk

 

Zmieniony ( Niedziela, 08. Marzec 2009 19:39 )  

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Temat:
Komentarz:

Rozmowy do Polski , internet w UK, studia w UK, rozrywka w UK, polskie imprezy, kariera w Anglii, prowadzenie dzialalnosci, polacy w UK, podatki w Anglii, praca w UK, mieszkania w UK, wydarzenia w Anglii, motoryzacja w UK, prawo w Anglii, zdrowie w UK, ogloszenia w UK, uslugi w UK, nauka angielskiego w Anglii, polacy w UK, porównanie kont w Wielkiej Brytanii, przelewy w Anglii, dostawcy internetu na wyspach, finanse w UK