English French German Polish Portuguese Russian Spanish
Email Drukuj
Czy wyjeżdżając do Polski lub innego europejskiego kraju zastanawialiście się, nad ubezpieczniem zdrowotnym, co stanie się jeśli złapie Was choroba lub doznacie nieszczęśliwego wypadku ? Czy może słyszeliście doświadczenia swoich znajomych którzy zapłacili od 300 zł + za wizytę u lekarza lub pobyt w szpitalu w Polsce ?

Jako przykład możemy podać przypadek Marcina, który, podczas krótkiego pobytu w Polsce doznał urazu stanu kolanowego. Niezbędna była operacja. Jednakże, pomimo tego iż Marcin pracuje legalnie w Anglii i opłaca składki National Insurance, nie posiadając Europejskiej Karty Ubezpieczeniowo Zdrowotnej, nie był w stanie udowodnić, że jest ubezpieczony i musiał z własnej kieszeni zapłacić rachunek za zabieg, opiewający na sumę 2000zł.

Chcielibyśmy Wam przedstawić w jak łatwy i nie kosztowny sposób można temu zapobiec. Wypełnienie formularza o taką kartę zajmuje dosłownie 2 minuty i nic nie kosztuje.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest potwierdzeniem ubezpieczenia zdrowotnego na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla Ciebie jak i Twoich dzieci.

Aby otrzymać taką kartę wypełnij ten formularz na stronie NHS (National Health Services) lub poproś o formularz na poczcie. Kartę otrzymasz (bezpłatnie) w przeciągu siedmiu dni roboczych.

  

 


 

 

 

 

Zmieniony ( Środa, 20. Maj 2009 23:58 )  
Komentarze (1)
1 Wtorek, 16. Marzec 2010 15:50
ania
jeśli rodzice pracują w anglii a dziecko jest w polsce jak załatwic karte europejską dla dziecka,

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Temat:
Komentarz:

Rozmowy do Polski , internet w UK, studia w UK, rozrywka w UK, polskie imprezy, kariera w Anglii, prowadzenie dzialalnosci, polacy w UK, podatki w Anglii, praca w UK, mieszkania w UK, wydarzenia w Anglii, motoryzacja w UK, prawo w Anglii, zdrowie w UK, ogloszenia w UK, uslugi w UK, nauka angielskiego w Anglii, polacy w UK, porównanie kont w Wielkiej Brytanii, przelewy w Anglii, dostawcy internetu na wyspach, finanse w UK